דפ"ר 90: הציון שכולנו מצפים לו בצו הראשון לפני הגיוס

דפ"ר 90

איך להשיג דפ"ר 90 בצו ראשון? יום הצו הראשון הוא יום חשוב לכל אדם העומד לשרת בצה"ל בשנים הבאות. במהלך יום זה תעברו מבדקים מבחנים ומבדקים רפואיים, נפשיים ופסיכוטכניים שיקבעו היכן תוכלו לשרת בצבא ואילו תפקידים תוכלו למלא. 

למעשה מדובר ביום שישפיע באופן ישיר על העתיד שלכם, על האנשים שתכירו בדרך ועל החוויות שיעברו עליכם. בצו הראשון יש חלק מאוד חשוב של המבחנים הפסיכוטכניים אותם תעברו באותו יום שיקבעו את ציון הדפ"ר שלכם אשר יהווה חלק עיקרי בהערכת ציון הקב"א שלכם.

החשיבות של ציון הדפ"ר כחלק מציון הקב"א שלכם:

בשביל להתברג טוב בצה"ל, שלב הכנה לצו ראשון הינו קריטי ביותר! ציון הדפ"ר הוא הציון שתקבלו על המבחנים הפסיכוטכניים שתעשו בלשכת הגיוס ביום הצו הראשון שלכם. ציון זה מהווה חלק משמעותי מציון הקב"א שלכם. 

קב"א היא למעשה ציון המסווג את המלש"בים לקבוצות איכות שונות ועל ידי כך פותח בפניהם את האפשרויות השונות לשירות הצבאי. קב"א גבוהה תאפשר לכם להתברג ביחידות נחשבות בצה"ל ובתפקידים משמעותיים. 

תפקידים המצריכים כושר פיזי ידרשו גם פרופיל רפואי גבוה בהתאם. ציון הדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) מהווה בין 50% ל-60% מציון הקב"א שלכם, בצירוף הציונים שלכם מבית הספר והראיון האישי שתעברו ביום הצו הראשון.

מדוע חשוב להשקיע במבחנים הפסיכוטכניים?

את המבחנים הפסיכוטכניים אתם תעברו רק פעם אחת (למעט מקרים חריגים מאוד שבהם ניתן לגשת למבחן נוסף) ולכן חשוב להגיע מוכנים ליום המבחנים בצו הראשון. 

הציון הינו קריטי לציון הקב"א שלכם ורק 5% מהנבחנים שזה 1 מתוך 20 נבחנים בממוצע שמוציא ציון דפ"ר 90 שהוא הציון הגבוה ביותר שניתן להוציא. 

אז מבלי להוסיף עליכם לחץ נוסף, אתם חייבים להגיע מוכנים ככל שניתן ליום המבחנים.

איך להוציא ציון 90 ?

אז איך להשיג דפ"ר 90 בצו ראשון? ובכן, קודם כל חשוב שנסביר שציון הדפ"ר בנוי מ10 עד 90 בקפיצות של 10. קשה מאוד להשיג ציון דפ"ר 90 והטובים ביותר שמשיגים ציון זה בדרך כלל נשלחים לתפקידים בכירים ביחידות נבחרות. 

על מנת להגיע מוכנים יהיה עליכם לא לזלזל במבחנים אלה (קל מאוד לזלזל בהכנות ליום הצו הראשון בגיל 17 כאשר מקבלים את הצו). 

יהיה עליכם לבצע הכנות מנטליות ומקצועיות כדי להגיע מוכנים.

ראשית יהיה עליכם להכיר את מבנה המבחן והעובדה שהוא מחולק ל5 מבחנים שונים. המבחנים הנם אמריקאים אך כוללים כמובן תשובות מבלבלות ועל מנת לקבל ציון דפ"ר 90 אי אפשר להסתמך על ניחושים וכי יש צורך להכיר היטב את המבחן, את החומר ולדעת לענות על התשובות הנכונות ובמהירות יחסית כדי לעמוד בזמן הקצוב לכל פרק.

המבחן מחולק ל-5 חלקים:

  • מבחן הוראות – כאן תצטרכו להבין היטב מה דורשים מכם ולהבין את הפרטים הקטנים. יציגו בפניכם משפט ו4 תשובות אפשריות ואתם תצטרכו לבחור את התשובה הנכונה. התשובות יהיו מבלבלות ולכן תצטרכו להבין היטב מה רוצים מכם כדי לענות נכונה.
  • חשיבה כמותית – מבחן במתמטיקה הכולל מגוון נושאים אפשריים: מבעיות מילוליות, דרך אחוזים, משוואות עם נעלם ועוד.
  • אנלוגיה צורנית – מבחן המציג סדרת צורות עם חוקיות מסוימת ואתם תצטרכו לבחור מבין התשובות הנכונות את הצורה החסרה.
  • אנלוגיה מילולית – דומה מאוד לאנלוגיה הצורנית אך עם הקשר בין מילים. לדוגמה תפוח: פרי, צבעוני: פרח
  • הבנת הנקרא – מבחן נוסף כחלק ממבחן הדפ"ר שלכם הוא מבחן הבנת הנקרא שבו תקבלו קטעי קריאה עם שאלות לאחר כל קטע קריאה.

אם כן, אם נסכם את מה שנאמר עד כה, הרי שאין ספק כי ציון הדפ"ר שלכם והמבחנים הפסיכוטכניים הם המבחנים החשובים ביותר שתעברו ביום הצו הראשון שלכם. 

כדי לשמור על הסיכוי לקבל ציון דפ"ר 90 שרק 1 מתוך 20 נבחנים בממוצע זוכים לו, תצטרכו להתכונן למבחנים הללו ולתרגל המון מבחנים כאלה באמצעות האינטרנט ולהגיע כמובן רגועים ומוכנים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם