איך משיגים ציון דפ"ר 90 – השיטות הטובות ביותר

איך משיגים ציון דפ"ר 90

איך משיגים ציון דפ"ר 90: ציון הדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) שלכם יהיו בעלי משקל רב לקבוע את הקב"א שלכם ומה תעשו בסופו של דבר בשנים שתשרתו בצבא. 

הציון מורכב מביצועי המבחנים הפסיכוטכניים שתעברו בצו הראשון שלכם ולכן יהיה עליכם להגיע מוכנים הן למבחנים הללו ובכלל להגיע רגועים ומכונים לצו הראשון ויום המבחנים שלכם.

כחלק מכל התהליך שלך הכנה לצו ראשון, מקשים עליכם בשביל לאתגר אתכם. ישנן כמה הגבלות כמו זה שלא תוכלו לעשות שימוש במחשבון, הטלפון שלכם יהיה מנותק ולא תוכלו לצאת מחדר המבחנים עד השלמתם ולכן מדובר באתגר לא קטן להוציא ציון דפ"ר 90 שרק 1 מתוך 20 נבחנים זוכה להוציא בממוצע.

איך ציון הדפ"ר משפיע על הקב"א ועל מה שתעשו בצבא?

ציון הדפ"ר שלכם  יהיה בין 10 ל90 בקפיצות של 10. המבחן יהיה מחולק לחמישה חלקים ולאחר ביצוע המבחנים ישוכלל ציון הדפ"ר שלכם.

ציון זה משפיע באופן ניכר על ציון הקב"א שלכם (בין 50% ל60% ממשקל הציון של הקב"א) ולכן כדאי להשקיע בהכנה ראויה לקראת יום המבחנים וכן באיך להיות רגועים לפני ובמהלך המבחנים ולבצע אותם כמו שצריך. ציון דפ"ר גבוה וציון קב"א גבוהה תפתח בפניכם אינספור אפשרויות לתפקידים בצבא, כולל תפקידים בכירים, מסלולי קצונה ותפקידים ביחידות נחשבות.

כמובן שאל ציון הקב"א שלכם יתייחסו גם לפרופיל הרפואי בבחינת התאמה לתפקידים מסוימים.

איך משיגים ציון דפ"ר 90: מדוע חשוב להצליח במבחנים אלו?

חשוב להבין שאת המבחנים הללו מבצעים פעם אחת בלבד. למעט מקרים נדירים שבהם ניתן לבצע מבחן חוזר (אל תבנו על זה) אתם תוכלו לבצע את המבחן פעם אחת וזו תהיה ההזדמנות שלכם להשיג את הציון המיוחל.

המבחנים אורכים קצת מעל שעתיים ומחולקים לחמישה סוגי מבחנים כך שכדאי להגיע מוכנים למבחנים הללו על כלל סוגיהם. הציון של המבחנים הללו יקבע את אפשרויות התפקידים שלכם בצבא ולמעשה ישפיע באופן מהותי על העתיד שלכם.

סוגי המבחנים שירכיבו את המבחנים הפסיכוטכניים:

  • מבחן אנלוגיות מילוליות – מבחן זה יבקש מכם לעשות הקשים בין יחסים המקוימים בין זוגות. יהיו לכם 4 אפשרויות בחירה ומהם תצטרכו לבחור את הבחירה הנכונה ביותר. כך למשל אם היחס של משאית: נהג אז ספינה: קפטן וכו'.
  • אנלוגיות צורניות – במבחן זה תיבחן התפיסה החזותית שלכם ובהתאם לסדרת צורות שתופיע בפניכם עם חוקיות מסוימת תצטרכו להשלים את הצורה החסרה מבין 4 צורות אפשריות.
  • מבחן בהבנת הנקרא – מאוד פשוט מה רוצים מאתנו במבחן זה. כאן תקבלו כמה קטעי קריאה קצרים כאשר בכל קטע קריאה יהיו מספר שאלות לענות עליהן.
  • חשיבה כמותית – מבחן במתמטיקה למעשה שבוחן את היכולות שלכם לחשב הסתברויות, אחוזים, בעיות מילוליות ועוד.
  • מבחן הוראות – החלק המסובך ביותר מבין המבחנים השונים באופן יחסי כמובן. הוא מצריך חשיבה מהירה, הבנה של מה שרוצים מאתנו ותשובה מדויקת. הכול צריכה להיעשות בטווח של בערך דקה לשאלה. אם אתם לא יודעים את התשובה תנחשו.

אז מה לעשות כדי לשפר את הציון לקבל ציון דפ"ר 90?

כדי להיות בין 5% מהאוכלוסייה שכן מקבלים ציון דפ"ר 90 יהיה צריך להיות אכפת לכם מהמבחנים הללו כבר לפני ההגעה ליום הצו הראשון.

יהיה עליכם לבצע הכנות מנטליות ולימודיות לקראת המבחנים. ראשית יהיה עליכם לתרגל מבחני דפ"ר מסוגים שונים.

זאת תוכלו לעשות באמצעות האינטרנט, אפליקציות ייעודיות לכך וכמובן בעזרת השתתפות בקורס שמכין אתכם למבחנים הפסיכוטכניים של הצו הראשון.

כדאי לשפר את רמת המתמטיקה שלכם וללמוד שיטות לחישובים מהירים וכן תרגול המבחנים יעזור לכם להבין לקראת מה אתם הולכים, מהי רמת השאלות במבחן, סוג ההוראות והשאלות וכו'. כמו כן כדאי להגיע רגועים ונינוחים ליום המבחנים בצו הראשון על מנת להיות במיטבנו בזמן המבחנים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם