מבחני צו ראשון: איך לעבור אותם ולקבל ציון 85+

מבחני צו ראשון

מה הם מבחני צו ראשון שעוברים בלשכת הגיוס? הצו הראשון הוא יום מיוחד אך גם עמוס מאוד.

זה היום שבוא יקבע הפרופיל הרפואי שלכם וציון הקב"א שלכם אשר יקבעו אילו דלתות יפתחו בפניכם בשנות השירות הצבאי שלכם ואילו תפקידים תוכלו למלא במהלך השירות שלכם.

התפקיד שבו תשרתו והבסיס בו תשרתו עשוי להשפיע על העתיד שלכם בכל פרמטר בחיים: אנשים שתכירו, חברויות וקשרים שתיצרו, ברמה הבריאותית, ברמה המקצועית, בשירות ובתעסוקה, במילואים, בקבע אם תהיו וכו'. מבחני צו ראשון יקבעו את ציון הדפ"ר שלכם אשר יהווה חלק משמעותי מציוני הקב"א שלכם.

קצת על המבחנים שתעברו בצו הראשון:

במהלך יום הצו הראשון אתם תעברו בלשכת הגיוס מספר תחנות, כאשר בכל תחנה תהיינה משמעותית להכנת התיק הצבאי שלכם שיכלול את המידע הפרטי שלכם ואימות הנתונים שלכם, את הפרופיל הרפואי שלכם וכל פירוט העניינים הרפואיים שלכם, את תיק הציונים שלכם מבית הספר, את חוות הדעת של אנשי המקצוע שייערכו עמכם את הריאיון האישי ואת ציוני המבחנים הפסיכוטכניים שתעברו ביום הצו עצמו. מבחנים אלו יתפסו כשעתיים ועשר דקות לערך מיום הצו שלכם. אתם יכולים לסיים אותם לפני הזמן אולם אלה יחולקו ל5 מבחנים בנושאים שונים. כל מבחן יהיה בעל זמן קצוב עבורו כאשר בין המבחנים תוכלו לנוח מספר דקות, ללא הטלפון שלכם כמובן וללא ציוד נוסף מלבד דף ועט לחישובים ומנוחה עם עצמכם בין פרק אחד לאחר. הזמן הקצוב יתחיל לרדת עם ההתחלה של פרק חדש. חמשת המבחנים יהיו בנושאים: חשיבה כמותית, אנלוגיה צורנית, אנלוגיה מילולית, הבנת הנקרא ומבחן הוראות.

החשיבות של מבחני צו ראשון על ציון הקב"א שלכם:

קב"א היא קיצור של קבוצת איכות. למעשה, ציון הקב"א שלכם הוא זה שיקבע במידה רבה היכן תשרתו או לכל הפחות אילו תפקידים יהיו פתוחים בפניכם להחליט היכן לשרת. ציון הקב"א שלכם אינו קשור ליכולות הפיזיות שלכם והוא מורכב מציון הדפ"ר שלכם (דירוג פסיכוטכני ראשוני.

זהו הציון שתקבלו על המבחנים הפסיכוטכניים שתבצעו ביום הצו הראשון – אותם מבחני צו ראשון חשובים שאנו מדברים עליהם בכל המאמר הזה), מציוני בית הספר שלכם וגם מהריאיון האישי שתעברו במהלך הצו הראשון. אצל בנות ציון מבחני הצו הראשון תופסים משקל גבוה יותר (כ-60%) אולם גם 50% ממשקל הציון אצל הבנים הוא משמעותי מאוד ולכן אין לזלזל במבחנים הללו ובהכנה אליהם.

כיצד להגיע מוכנים יותר אל מבחני הצו הראשון:

על מנת להוציא ציון דפ"ר גבוה מה שישפיע על הקב"א שלכם בסופו של דבר – חשוב להתכונן למבחנים הללו. הכוונה היא ממש לתרגל מבחנים לדוגמה בבית. או שתדפיסו לכם מבחנים כאלה, או קל יותר – לתרגל כאלה באינטרנט עם שעון רץ והערכה מידית של התשובות שלכם על ידי המחשב.

ישנם אינספור מבחנים כאלה לדוגמה באינטרנט וכדאי לכם, גם במחיר של דמי מנוי תקופתיים לכמה זמן לפני הצו הראשון, לשלם עבור פתיחת תרגול מקצועי עבורכם עם תמיכה וחומר לימודי.

כיצד להגיע רגועים יותר אל מבחני צו ראשון ולעבור אותם:

הכנה מקצועית בלבד יכולה לעזור לכם להגיע מוכנים יותר מבחינת הידע שלכם למבחן ואולי אפילו מבחינת הבנת השאלות ואיך לענות עליהן מהר.

העניין הוא שלהגיע אל המבחן לא רגועים למשל יכול לגרום לכם לבלאק אאוט כמו במבחנים בבית הספר ולהגיע למצב שבו הידע שלכם כבר לא ישנה כי אתם לא תצליחו לחשוב באותו רגע.

לכן יהיה עליכם להגיע גם מוכנים מנטלית למבחן – כלומר להגיע רגועים, להרגיש בטוחים בעצמכם ולא להתרכז בדברים אחרים שיוציאו אתכם מהריכוז: לא באיזה תפקיד תהיו, לא בעתיד שלכם, לא בעבר שלכם – כל מה שמעניין אתכם זה כאן ועכשיו ביום המבחנים ולראות בראש נקי ונחוש להצליח במבחנים הללו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם