מבחן פסיכוטכני צו ראשון: לקבל את הציון הגבוה ולהצליח 100%

מה זה מבחן פסיכוטכני צו ראשון? במהלך יום הצו הראשון תעברו מספר תחנות. ביניהן: אימות נתונים, בדיקות רפואיות, ריאיון אישי וכמובן המבחנים הפסיכוטכניים שלכם.

המבחנים הפסיכוטכניים הללו יהוו חלק משמעותי מציון הקב"א שלכם ועל ידי כך יהיו משמעותיים מאוד לעתיד שלכם ולהיכן תשרתו בצבא.

מבחן פסיכוטכני צו ראשון הנה מבחן המחולק למעשה ל5 מבחנים בנושאים שעליהם נפרט מעט בהמשך מאמר זה, אשר ירכיבו את ציון הדפ"ר שלכם.

ציון בעל משקל כבד על קביעת הקב"א שלכם ואפשרויות השירות שלכם בצבא.

מבחן פסיכוטכני צו ראשון – הנחיות חשובות:

  • מדובר במבחנים אמריקאים – כלומר מבחנים בהם יוצגו לכם מספר תשובות גלויות שאחת מהן היא הנכונה או הנכונה ביותר לשאלה/הבעיה המוצגת.
  • המבחן ייעשה על מחשב כאשר ברשותכם יהיה רק דף ועט וכמובן בקבוק מים שתורשו להכניס אתכם. לא תוכלו להשתמש במחשבון ו/או דפי עזר כלשהם מלבד דפי טיוטה שתקבלו במקום.
  • לכל מבחן יהיה זמן קצוב כאשר הזמן יתחילו לרוץ אחורה מהרגע שתתחילו את הפרק. כלומר שבהפסקות הקצרות שתעשו לעצמכם בין הפרקים למנוחה וניקוי הראש לא יגבה מכם זמן מהמבחן הבא.
  • רמת השאלות במבחן הנה אחידה. כלומר שלא יהיו דרגות קושי שונות לשאלות ככל שהמבחן יתקדם.
  • בדרך כלל כל מבחן כולל בין 20 ל-30 שאלות. ניתן לחזור אחורה לפתרונות של שאלות קודמות אך ורק של אותו מבחן. מהרגע שעברתם למבחן הבא לא תוכלו לחזור אל המבחן הקודם לבדוק/לשנות את התשובות שלכם.
  • אין סדר קבוע לאיזה מבחן יהיה הראשון או השני מבין המבחנים וזה ייבחר באופן רנדומאלי על ידי המחשב. לא ניתן לקחת הפסקות בזמן המבחנים או לצאת לשירותים וכי רק תוכלו לעשות הפסקות קצרות בין המבחנים מבלי לקום מהמחשב.
  • ציון המבחנים המשוכלל יהיה הדפ"ר שלכם – דירוג פסיכוטכני ראשוני ויהיה בעל משקל כבד לקביעת הקב"א שלכם (כנסו ללמוד על איך להשיג קב"א 56).

עוד כמה דברים שכדאי לדעת על מבחן פסיכוטכני צו ראשון:

המבחנים ארוכים מאוד ולא תהיה לכם הזדמנות לשירותים בזמן שתכנסו למבחנים לכן חשוב ללכת לשירותים לפני הכניסה לחדר המבחנים.

כמו כן כאשר תגיעו לתחנת המבחנים – במידה ולא תחושו בטוב כדאי לדבר עם המאבחנות במקום לדחות את המבחנים ליום אחר.

חשוב להבין כי את המבחנים הפסיכוטכניים עוברים רק פעם אחת (למעט מקרים חריגים ביותר) ועל כן חשוב להגיע במיטבכם למבחנים.

תוכלו גם לבקש לשנות את סדר התחנות ולגשת את המבחנים בשלב מאוחר/מוקדם יותר במהלך היום אם תרצו אולם אם אינכם מרגישים טוב כדאי לדחות את המבחנים למועד אחר ולהגיש אל יתר התחנות.

לבסוף, כדאי להביא עמכם גם סנדוויץ' מהבית כיוון שהולך להיות לכם יום ארוך בלשכה וכדאי להצטייד גם בבגדים ארוכים כיוון שהמקום ממוזג היטב.

מה לגבי אבחונים?

אבחונים מיוחדים יכולים לסדר לכם הקלות במבחנים הפסיכוטכניים אולם יש לבצע את האבחונים מראש ולהביא את האישורים הייעודיים לכך אל הלשכה מעוד מועד. על ידי כך תוכלו, בהתאם לאבחון שברשותכם, להיות זכאים להקלות שונות כמו תוספת זמן, מחשבון, הפסקות עם יציאה מחוץ לחדר המבחן גם בין המבחנים ואפילו פטורים מחלקים מסוימים במבחן.

האם יש מועד ב' של מבחן פסיכוטכני צו ראשון?

מבחן פסיכוטכני צו ראשון הוא קבוצה של מבחנים שתעברו פעם אחת בלבד למעט מקרים חריגים מאוד.

במידה ואתם לא מרוצים מציון הדפ"ר שלכם, ואתם חושבים שמגיע לכם לגשת למועד ב' למבחנים הפסיכוטכניים מסיבה מסוימת תוכלו להגיש ערעור ולהגישו אל הלשכה דרך הפקס. אחוז קטן מאוד של הערעורים באמת מתקבלים וזה קורה רק כאשר יש לכך סיבה ראויה ומוצדקת המאפשרת למשל"ב לגשת למבחנים פעם נוספת. על מנת לשפר את סיכויכם כדאי לצרף גיליון ציונים מבית הספר ואף המלצה מהמחנכ/ת שלכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם