מילים גבוהות בעברית בצו הראשון – לשכת הגיוס של צה"ל 2020+

בשביל מה צריך לדעת מילים גבוהות בעברית לצו הראשון? לימוד מילים גבוהות בעברית יכול לעזור לכם המון בצו הראשון. במהלך הצו הראשון שלכם אתם תעברו גם מבחני סימול עברית מבלי שתשימו לב אליהם כמעט.

אנו בקבוצת Ready4Army, יודעים שמבחנים אלה מקבילים לציון הקב"א שלכם, אינם נכללים כחלק מהקב"א אך הציון של מבחנים אלו מצטרף אל ציון הקב"א ועם ציון סימון עברית נמוך לא תוכלו להתקבל לתפקידים נחשבים רבים בצבא.

אל דאגה – מרבית המיועדים לשירות  צבאי ילידי הארץ מקבלים את הציון הגבוה ביותר או כמעט הציון הגבוה ביותר.

כיצד קובעים את ציון סימול העברית?

הציון נע בין 3 ל9 והוא מתייחס ליכולות הקריאה, הבנת הנקרא ויכולת הכתיבה שלכם.

במילים אחרות – השליטה שלכם בשפה העברית על כל גווניה, כולל מילים גבוהות, גם ביכולת הדיבור, גם בקריאה וגם בהבנה של מה שאתם קוראים.

את מבחנים סימול העברית שלכם תעברו ב2 עמדות בלשכת הגיוס ביום הצו הראשון: בתחנת אימות הנתונים ובתחנת המבחנים הפסיכוטכניים.

אז איך יעזרו לי מילים גבוהות בעברית?

ראשית, העשרת אוצר המילים שלכם יכול לעזור לכם בחיים גם ללא קשר לצו הראשון. אם ראש מעיינכם היא דאגה למה שיהיה אתכם בצו הראשון הרי שכדאי להעשיר את אוצר המילים שלכם בשימוש במילים גבוהות מכמה סיבות.

הסיבה הראשונה היא כדי להכיר יותר מילים ופירושים שלהם למבחני המילים בשלבי אימות הנתונים. הסיבה השנייה היא כדי להבין טוב יותר את קטעי הקריאה ואת השאלות במבחן הבנת הנקרא במבחנים הפסיכוטכניים שתעברו בצו הראשון.

הסיבה השלישית היא העברית שלכם והשפה שאתם משתמשים בה בדיבור בריאיון האישי שתעברו בצו הראשון. הסיבה הרביעית היא שבאופן שבו תכתבו את התשובות שלכם ותנסחו אותן אתם תציגו את רמת העברית שלכם.

לימוד מילים גבוהות ושיפור השפה שלכם תעזור לכם גם בצו הראשון וגם לאחריו. בצו הראשון תעברו מבחנים שונים, ריאיון אישי וקטעי הבנת הנקרא.

כל אלה יידרשו בשיפור אוצר המילים שלכם ולימוד מילים גבוהות בעברית על מנת לקבל ציונים גבוה שייפתח לכם דלתות.

מילים גבוהות בעברית לדוגמא:

  • כיסופין = געגועים
  • אנדרלומוסיה = בלגן
  • משלח יד = מקצוע
  • בדמי ימייה = בגיל צעיר
  • דוגה = דייג

איך נוכל להעשיר את אוצר המילים שלנו?

בעידן האינטרנט והסמארטפונים של היום זה ממש קל למצוא מקורות להעשרת אוצר המילים הגבוהות שלכם בשפה העברית. פתחו את גוגל ורשמו "מילים גבוהות בעברית" ותוכלו למצוא מגוון עצום של מילים גבוהות בעברית ואת הפירושים שלהם.

כמו כן, תוכלו לחפש אפליקציה שמכינה אתכם לפסיכומטרי למשל ויש שם פרק של אוצר מילים עם מגוון רחב של מילים גבוהות בעברית. לא היינו ממליצים לרכוש ספרי פסיכומטרי רק כדי להעשיר את אוצר המילים כיוון שזה יהיה בזבוז משווע של כסף – אבל שימוש באינטרנט הוא בהחלט פתרון נהדר.

תרגולים נוספים שאפשר לעשות:

כדאי לקרוא ספרים הכתובים בעברית גבוהה, קטעי הבנת הקריאה ובכלל לקרוא מידע נוסף אודות השאלות בריאיון האישי שתעברו במהלך הצו ראשון וכן קטעים נוספים הקשורים למבחנים הפסיכוטכניים שלכם וכך להגיע מוכנים יותר אל הרגע שבו תצטרכו להשתמש במילים הללו במהלך הצו הראשון.

לסיכום; אתם הולכים להיבחן במהלך הצו הראשון על רמת העברית שלכם, עושר השפה שלכם ועל הדרך שבה אתם מתנסחים בכתב ובדיבור.

הציון של סימול העברית שלכם יתלווה אל ציון הקב"א שלכם ויוזן במחשבי הצבא ועל ידי כך אלה יפתחו בפניכם תפקידים העשויים להתאים לכם על פי הנתונים שלכם.

אם אתם רוצים להתקבל ליחידות נבחרות ביחידת מודיעין למשל, עיתונות, הסברה, מדיה או קצונה – תצטרכו לדבר עברית טובה מאוד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם