משקית מתנדבים: המשקית שתעזור לכם להתנדב ב-2020+

משקית מתנדבים

בשביל מה צריך משקית מתנדבים עבורכם? כאשר תגיעו לגיל המתאים ותקבלו את הצו הראשון שלכם אתם כבר תתחילו לחשוב יותר ברצינות על אילו תפקידים תרצו לעשות כשתהיו בצבא. בשונה מהשאלה "מה תרצו להיות כשתהיו גדולים" ששאלו אתכם כילדים ועניתם בתמימות בהתאם למה שאתם מכירים ואוהבים מהחיים שלכם, הרי שבגיל 16 וחצי – 17 כבר יש לכם מודעות רבה יותר לגבי אילו תפקידים אתם רוצים למלא בצבא ואתם כבר מבינים שהתפקידים הללו עשויים להשפיע גם על העתיד המקצועי שלכם. תפקיד טוב בצבא יכול להוביל אתכם לקריירה מפוארת הן בצבא והן מחוץ לצבא בהמשך לימודים בתפקידים תואמים. ישנם תפקידים שכדאי למלא עבור השליחות ועבור הרגש וישנם תפקידים שפשוט מתאימים לאנשים מסוימים. כך למשל תפקיד משקית מתנדבים. אם לא תרגישו את השליחות לא תוכלו לעבוד בתפקיד זה כמו שצריך.

מה עושה משקית מתנדבים?

ישנן אזרחים רבים במדינת ישראלים המתנדבים לצה"ל במסגרות כאלה ואחרות. אלה יכולים להיות ניצולי שואה או בנים לניצולי שואה, נוער בסיכון, גימלאים, אנשים עם צרכים מיוחדים, משפחות שכולות ועוד. משקיות מתנדבים מטפלות בכל אותם מתנדבים רבים מכל רחבי הארץ ודואגות למעשה לכל צרכיהם ופעילותם במהלך תקופת ההתנדבות. המתנדבים הללו תורמים על ידי ביצוע תפקידים שונים, הדרכות ועוד כשמטרתם היא לשפר את המוכנות ללחימה צבאית בצה"ל בכל הבסיסים הפרוסים ברחבי הארץ.

איך ניתן להתקבל להיות משקית מתנדבים?

התפקיד אינו בעל דרישות קבלה גבוהות במיוחד אולם הוא תלוי בציונים שתקבלו ביחסי אנוש, הדרכה, סימול העברית שלכם ועוד פרמטרים במהלך הצו הראשון. הפרופיל המינימלי הוא 25 וקב"א 45+ תספיק לכם גם כן. ההכשרה עוברת דרך טירונות 02 ושבוע של קורס בבה"ד 6. ניתן לשרת בכל רחבי הארץ בהתאם לצרכי הצבא, העדפותיכם האישיות ומגוון שכלולים ואילוצים של המערכת הצבאית.

מתי תהיה לנו הזדמנות לומר שזה התפקיד שאנו רוצים?

את השיבוץ הסופי בדרך כלל מקבלים במהלך/לאחר הטירונות אלא אם כן קיבלתם מראש את צו ההתייצבות שלכם לתאריך שלאחר הטירונות כאשר הוחלט מראש לאן לשלוח אתכם. במהלך הטירונות תעברו ראיון אישי עם מילוי מנילה שזה בעצם ההעדפות של אילו תפקידים תרצו לשרת בהם והיכן.

זה בעצם מעין הזדמנות לשמוע את קולכן לפני הצו הראשון, כאשר הצבא ינסה לגלה התחשבות ברצונות שלכם ולשלוח אתכם לתפקיד שבאמת תוכלו לתרום בו מכל הלב. עוד לפני כן בראיון האישי שלכם בצו הראשון ובכלל בתקופה שלפני הגיוס תוכלו גם כן לבקש להתעתד לתפקיד משקית מתנדבים.

איך לשפר את ציון הקב"א שלנו?

ציון הקב"א הוא ציון חשוב מאוד עבור כל מלש"ב (מיועד/ת לשירות צבאי) ובעיקר בזכות ציון זה, לצד הפרופיל הרפואי שלכם וציון סימול העברית שלכם – יוחלט אילו תפקידים יהיו פתוחים עבורכן לשירות. במידה ותרצו להיות בתפקיד משקית מתדבים תצטרכו קב"א של 45 ומעלה שזהו ציון סביר בהחלט לשירות ממוצע שלא בתפקידי פיקוד/קצונה (רוצים יותר? כנסו למאמר של איך לקבל קב"א 56). כדי לשפר את הקב"א ולהגדיל את הסיכוי לקבל את התפקיד שאתן רוצות – תצטרכו ציונים טובים במבחנים הפסיכוטכניים שתבצעו ביום הצו הראשון וגם להיות במסגרת מסלול בגרות מלא בבית הספר.

אם נסכם; הרי שבשלב של קבלת הצו הראשון מתחילות לרוץ במוחנו כבר המחשבות של איזה תפקיד נמלא בצבא והיכן נשרת. לעתים יתחשבו בבחירה שלנו ולעתים לא. לכן אנו צריכים לדעת לעמוד על שלנו, להציג את עצמנו בצורה הטובה ביותר ולהראות תשוקה אמיתית לתפקיד שאנו רוצים. אם אתם מחפשים תפקיד עם שליחות, עם ערכים, עם אינטראקציה עם אנשים אחרים ולא עוד תפקיד זוטר משעמם – משקית מנדבים זה ה-תפקיד עבורכן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם