משיכת פיקדון צבאי: איך מקבלים את הכסף לבנק במלואו 100%

משיכת פיקדון צבאי

מתי ניתן לבצע משיכת פיקדון צבאי אל חשבון הבנק שלכם? כשבועיים עד חודש לאחר השחרור מהשירות הצבאי, זכאים המשוחררים למשוך את כספי הפיקדון הצבאי שלהם. תוקף משיכת הפיקדון הצבאי הנו עד 5 שנים מתאריך השחרור שלכם בהתאם לשימושים מסוימים ולאחר 5 שנים הכסף יופקד לחשבונכם ללא קשר למטרת השימוש בו. הכספים ניתנים למימוש רק במדינת ישראל ועשויים להשתנות מעת לעת.

אנו ב- Ready4Army, יודעים שכדאי להתעדכן בסכומים המדויקים לאותה תקופה באתר הקרן לחיילים משוחררים.

מה זה פיקדון צבאי ואיך נדע שאנו זכאים לו?

פיקדון צבאי הוא סכום מסוים של כסף שהצבא מפקיד לאנשים המסיימים את שירותם הצבאי. הסכום משתנה בהתאם למדד ובעיקר בהתאם לסוג השירות שביצעתם ואורך השירות שלכם (שנה-שנתיים או שלוש שנים). גם מי שעשה שירות לאומי במשך שנה או שנתיים זכאי לפיקדון צבאי בסכום מסוים. גם מי ששירת בשירות בתי הסוהר, במשטרת ישראל או במג"ב והשתחרר זכאי לפיקדון הצבאי. למקרים מיוחדים אתם מוזמנים לפנות אל הקרן להכוונת חיילים משוחררים להתייעץ בנוגע למה מגיע לכם.

משיכת פיקדון צבאי – כיצד זה מתבצע?

משיכת פיקדון צבאי יכולה להיעשות בכמה דרכים:

  • באמצעות סניף של בנק הדואר: במקרה כזה תצטרכו להיכנס לאזור האישי שלכם באתר של משרד הביטחון ולאשר את העברת הכספים לבנק הדואר. 5 ימי עסקים לאחר מכן תוכלו כבר ללכת לבקש את כספיכם בבנק הדואר.
  • באמצעות סניפים רשומים של בנק לאומי או בנק הפועלים: תוכלו להגיע עם תעודת השחרור שלכם או רישיון נהיגה/דרכון בתוקף וכן ת.ז שלכם ולבקש את משיכת הפיקדון הצבאי שלכם. לאחר שתמלאו הטפסים הנושא יועבר לאישור ולאחריו תוכלו למשוך את הכספים.
  • להמתין 5 שנים מתאריך השחרור שלכם ואז הכסף יופקד לחשבון הבנק שלכם באופן אוטומטי ותקבלו על כך הודעת SMS. שימו לב להשאיר את החשבון שהתנהלתם אתו במהלך הצבא פעיל כיוון שרק לשם יופקדו הכספים שלכם.

לאילו מטרות ניתן לבצע משיכת פיקדון צבאי ב5 השנים הראשונות מאז השחרור?

  1. לימודים – אם אתם מתכוונים לרכוש השכלה מקצועית ולהיכנס למסלול לימודים כלשהו תוכלו להשתמש בכספי הפיקדון לטובת שכר הלימוד במרכזים האקדמאיים המוסמכים. הפיקדון אינו מיועד ללינה או נסיעות/רכישת ספרים לטובת הלימודים אלא לטובת ההרשמה ללימודים ואף דמי חבר באגודת הסטודנטים מתקבל בין ההוצאות המוכרות.
  2. הכשרה מקצועית – הכוונה היא להכשרה מקצועית באמצעות קורס שהוא לא מסלול לימודי תואר במוסד אקדמי בכיר. כמובן שהלימודים של הקורס המקצועי שתעברו צריכים להיות במקום המוכר על ידי משרד הכלכלה/תיירות/בריאות/ביטחון פנים. באתר של האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים תוכלו למצוא רשימת מוסדות לימוד מוכרים המציעים הכשרות מקצועיות המוכרות לצורך משיכת פיקדון צבאי.
  3. לימודי נהיגה – את הפיקדון תוכלו לממש בעבור שיעורי נהיגה, כאשר המחיר המקסימלי המקובל על ידי משרד הביטחון למימוש עבור כל שיעור לא יעלה על 130 שח לשיעור. לאחר 5 שיעורים תוכלו לבקש לממש את הפיקדון עבור לימודי נהיגה. על מורה הנהיגה להיות מוסמך מטעם משרד התחבורה.
  4. רכישת דירה – אם אתם רוצים לרכוש דירה תוכלו לבקש את סכום הפיקדון הצבאי שלכם לטובת מטרה זו. יהיה עליכם לצרף חוזה רכישה מקורי (אשר יוחזר אליכם כמובן לאחר הבדיקה), חתימת עורך דין על מסמכי הבקשה שאתם הולכים לעשות שימוש בכספים לטובת רכישת הדירה ועוד.

פתיחת עסק חדש או הצטרפות לשותפות:

רוצים להקים עסק משלכם וזקוקים לפיקדון האישי להגדיל את ההון האישי שלכם? תוכלו לדרוש את הפיקדון עבור פתיחת עסק משלכם, חברה בע"מ או הצטרפות כשותף בחברה קיימת. כמובן שיש לבצע את פעולת פתיחת התיקים ברשויות המיסים תחילה ולצרף מסמכים אלו אל בקשת משיכת כספי הפיקדון שלכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

אנחנו כאן בשבילך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם